Garanti ve İade Şartları

                    Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren aşağıda yazılı tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. BarkoMatik.com bu maddelerde önceden haber vermeksizin değişiklik yapabilir. Bu şartlardan bir ya da birkaçının ihlal edilmesi durumunda herhangi bir uyarı ya da bilgi vermeye gerek kalmadan kullanımınızı kısıtlama ya da son verme hakkımız saklıdır.
Kullanım koşulları Site Yönetimi tarafından herhangi bir zamanda değiştirilebilirler. Kullanım koşullarındaki değişiklikler bu Web Sitesine konulmalarından itibaren geçerlidirler. Lütfen bu Web Sitesini yöneten tüm kullanım koşullarından haberdar olmak için düzenli olarak kullanım koşullarını kontrol ediniz.
                    Site Yönetimi, Web Sitesinin içeriğinde veya bu içeriğe referans veren konularda veya Web Sitesinin formatında herhangi bir zaman, duyuruda bulunmadan değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Site Yönetimi herhangi bir nedenle ve tamamen kendi kararıyla bu Web Sitesine erişimi kaldırma veya kısıtlama hakkını saklı tutar.
                    Siteyi kullanırken tüm işlemlerinizden kişisel olarak sorumlu olduğunuz, eylemleriniz nedeniyle zarar görebilecek herkesin zararlarını tazmin etmek zorunda kalacağınız önemle ihtar olunur. Aşağıda yazılı hususların herhangi birinin yasalar çerçevesinde, kanun koyucu, herhangi bir resmi mercii ya da mahkemelerce geçersiz addolunması diğer maddelerin geçerliliğini etkilemez.
BarkoMatik.com, ana şirketi, bağlı kuruluşlar, iştirak ettiği kuruluşlar ve içerik sağlayıcılarının, yürürlükteki hukuk kurallarının izin verdiği azami ölçüde kullanıcıların maruz kaldığı herhangi doğrudan, dolaylı, özel, tesadüfi, hukuki, mali, cezai ve sair her türlü zararlardan; hizmetlerinin kullanımı veya kullanılamaması; hizmetleri dolayısıyla yapılan işlemler; kâr, veri veya diğer soyut hususların kaybı; ikâme edilen mal veya hizmetleri elde etme maliyeti; yetkisiz erişim; kişisel bilgi ve iletilerin tahrifatı; alınan mesajlar; sitenin iyi ya da kötü performansı; izinsiz olarak başka bir BarkoMatik.com sitesinin yaratılması; hizmet ikâmesi veya fihristten kaynaklanan zararlar dahil olmak, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü taleplere karşı, bu tip zararların gerçekleşmesinin mümkün olabileceğine dair uyarılar olmasa ve bu zararlar akit, ihmal, haksız fiil, kanun, adalet, hukuk veya başka sebeplerle doğmuş olsalar dahi sorumluluğu bulunmamaktadır.
BarkoMatik.com, sunduğu site içeriğinden; internet kullanıcılarına vereceği hizmetler dolayısıyla donanım ve yazılım temininden; hizmetlerin verilmesi esnasında veya herhangi bir zamanda oluşabilecek arıza ve sair teknik sebeplerden; bu hizmetlerin verilmesine ara veya son verilmesi yahut hizmetin kesintiye uğramasından; keza donanım, yazılım ve internet sunucusundan kaynaklanan aksaklıklar sonucu üçüncü kişilerin kendisine ait bilgilere erişiminden sorumlu değildir.
Bu Web Sitesinden doğrudan veya dolaylı olarak edinilen kişisel bilgiler sadece Site Yönetiminin Gizlilik Politikasına uyumlu olarak kullanılabilirler. BarkoMatik.com Gizlilik Politikası için tıklayınız.
Yurt dışına teslimatımız bulunmamaktadır.
                    #Ödeme ve Ödeme Şartları
Sitede ilan edilen taksitli fiyatlara KDV dahildir.Ödemeler, kredi kartı işlemlerinin güvenli ortamda gerçekleştirilebilmesi için SanalPos aracılığıyla yada banka hesabımıza havale şeklinde yapılabilmektedir.. Sanal ödeme alım sırasında olabileceği gibi, alımı sonlandırdıktan sonra (cari veya havale seceneğine seçilip sipariş sonuçlandırılmış olabilir) ödeme işlemleri sayfasından ödeme yapabilirsiniz.
                    Sipariş ve Hizmet İptal Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
Ürünün faturası, İade formu, 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. İadesi yapılacak ürün tüketiciye fatura edilmiş ise, ürünlerle ile birlikte gönderilen 2 nüsha fatura, şayet ticari işletmeye fatura edilmiş ise kesilecek olan iade faturası iade edilecek ürünlerle birlikte gönderilmek zorundadır. İade edilecek ürünlerin orjinal ambalajında ve eksiksiz olarak gönderilmesi zorunludur. Herhangi bir aksesuarı (kablo,cd, disket,kitapçık vb.) veya orjinal ambalajı hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. İadesi yapılacak ürünler lojistik firması ile gönderimi yapılacaksa MÜŞTERİDEN-DEPOYA ULAŞIM bedeli tüketici tarafından karşılanacaktır. Ürün/Ürünlerin orjinal kutuları üzerinde herhangi bir lojistik firma etiketi veya not bulunmamalıdır.
                    Yukarıda belirtilen hususlar gözönünde bulundurularak ürün iadesi yapabilirsiniz. Ancak bazı barkomatik.com kategorilerinde ürün ve hizmetlerin farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 ? 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi bu sayfadaki ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü Size gelen Kargo ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. -
                    Dikkat Edilmesi Gerekenler Ürünlerinizin zamanında ve eksiksiz olarak elinize ulaşması için siparişinizi vermeden önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.
                    # Teslimat ve Fatura Adresleri
Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız. barkomatik.com, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra İstanbul içine en geç 1 iş günü, İstanbul dışına en geç 2 iş günü içinde ulaştırılacaktır..
                    # Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü
Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. barkomatik.com da kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz. Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranızın ulaşılmaz olmasından dolayı siparişiniz iptal edilebilir. Lütfen mağazada girdiğiniz telefon numarasının doğru olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu numaralar ve email adresiniz kullanılacaktır.
                    # Sadece Adrese Teslimat Yapılır
Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.
                    Garanti ve Arıza İşlemleri
1-barkomatik.com sitesinde satışa sunulmuş olan ürünlerin tamamı
İTHALATÇI FİRMA garantisi altındadır. Ürünün garanti içeriğini ve
süresini tamamen sağlayıcı firma belirlemektedir. barkomatik.com satın almış olduğunuz ürünlerin garanti sürecini takip ederek, teknik desteğini kadrosu dahilinde vemek ve oluşabilecek ürün arızalarınının giderilmesi hususunda tüketici ila sağlayıcı firma arasında köprü oluşturmaktadır.
2- Sitede yer alan ürünlerin aksi belirtilmedikçe minimum 24 (Yirmidört) Ay garantisi mevcuttur. PHILIPS, IBM, VESTEL, HP, SAMSUNG, gibi markaların tüm ürünleri yerinde(bölgesel) garantili olarak satışa sunulmaktadır. Satın almış olduğunuz bu markalara ait ürünlerin zaman içerisinde oluşabilecek arızaları durumunda teknik servisimize değilde, ürünün bulunduğu il/ilçe'de yer alan markanın yetkili servisine ulaştırılması gerekmektedir. Bunlar dışında kalan tüm ürünlerin teknik servisimize gönderilmesi gerekmektedir.
Arızalı ürün tamir veya değişim süreci aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda uygulanmaktadır.
Satınalmış olduğunuz ürün fatura tarihinden itibaren ilk 7 (Yedi) gün içerisinde arızalanmış ise;
Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün teknik servisimize kabul edilmesinin ardından, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası teknik servisimizce onaylanmalıdır. Teknik servisimizce arızalı olduğu tespit edilen ürünün; stok durumu müsait olup olmadığı kontrol edilir, stokta mevcut ise birebir değişim yapılarak tekrar ürün sahibine gönderilir. Stok durumu müsait olmadığı durumlarda ürün sahibi ile irtibata geçilerek ya ürün iade alınır veya müşterinin onayının ardından muadili veya benzeri bir ürün ile değişim yapılarak ürün sahibine gönderilir. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürünün tarafımıza faturası, tüm ek,ilave donanımlarıyla beraber ve orjinal ambalajı ile eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Bu süreç 1 (Bir) ila 3 (Üç) iş günü sürebilmektedir.
Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-TEKNİK SERVİSE ULAŞIM bedeli tarafımızca karşılanacak olup, TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli müşteri tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli tarafımızca yapılacağından, gönderinin anlaşmalı olduğumuz lojistik firması ARAS KARGO ' tarafından ulaştırılması halinde ürün teknik servisimizce kabul edilecektir. Aksi halde ürün müşteriye iade edilmek üzere lojistik firmasına geri verilecektir.
                    Satınalmış olduğunuz ürün fatura tarihinden 7 (yedi) günün ardından veya normal garanti sürecinde arızalanmış ise;
Ürün tarafımıza arızasının ne olduğuna dair bir bilgilendirme notu ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilen ürün teknik servisimize kabul edilmesinin ardından, ürün ile birlikte belirttiğiniz arıza notu dikkate alınarak teste tabi tutulur. Ürünün arızası teknik servisimizce onaylanmalıdır. Teknik servisimizce arızalı olduğu tespit edilen ürün; onarım veya değişim yapılmak üzere İTHALATÇI FİRMA'sına ulaştırılır. Bu tip arıza durumunda, arızalı ürün tarafımıza faturası ile beraber gönderilmeli, arızalı ürün yanında herhangi bir aksesuar gönderilmemelidir. Bu süreç ilgili yasada'da belirtildiği gibi minimum 10 (On) ila maximum 30 (Otuz) iş günü sürebilmektedir.
Bu süreçteki arızalı ürünün MÜŞTERİDEN-TEKNİK SERVİSE ULAŞIM bedeli Müşteri, TEKNİK SERVİSTEN- MÜŞTERİYE ULAŞIM bedeli Firmamız tarafından ödenecektir. Bu gönderinin ulaşım bedeli her iki şekildede müşterimiz tarafından yapılacağından, istenilen lojistik firması ile gönderilmesinde bir sakınca yoktur. Ancak anlaşmalı olduğumuz lojistik firması ARAS KARGO' tarafından ulaştırılması halinde kargo ücreti firmamız tarafından verilecektir.

                    # Uygulanacak Hukuk
Bu site BarkoMatik.com tarafından İzmir, Türkiye'de oluşturulmuş ve işletilmektedir. Bu sitedeki tüm kurallar, beyanlar ve bu sitenin kullanımı Türk Hukuk ve Türk Usul Hukuku kurallarına tâbidir. Bu site ile ilgili uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkeme ve İcra Daireleri münhasıran yetkilidir. Tüketicinin korunması hakkındaki kanunu harfiyen kabul ve taahhüt ederiz.
                     Barkomatik.com aracılığı ile paylaştığınız kişisel bilgilerinizin gizliliğinin korunması çok önemlidir. Gizlilik Politikası kapsamında kişisel bilgilerinizi ne şekilde kullanacağımız hakkında ve bunların kullanım şekli konusunda bilgi sahibi olmanız için Gizlilik Politikasını okumanızı tavsiye ederiz. Gizlilik Politikasının Kapsamı;
                    Bu sitenin Gizlilik Politikası, barkomatik.com kullanıcısı olmak amacıyla sizler tarafından bırakılan bilgiler için geçerlidir.
Bu bilgiler, barkomatik.com izni olmadan hiç bir şekilde ticari ve kişisel amaç için kullanılmayacaktır.
Ancak bu bilgiler, barkomatik.com tarafından müşteri profili oluşturmak amacıyla kendi bünyesinde kullanılabilir.
Barkomatik.com Müşterisi Olarak, Sahip Olduğunuz Gizlilik Haklarınız;
Kişisel olarak ifade edilebilecek bilgilerinizi bizimle paylaşmanız ve barkomatik.com kullanıcısı olmanız adına, sahip olduğunuz gizlilik hakları şunlardır:
                    - E-posta adresiniz hiçbir şekilde başka kuruluşlara ticari ve kişisel amaç için verilmeyecektir.
                     - Girdiğiniz kullanıcı bilgileri ve kişisel bilgiler, sizin onayınız dışında diğer kullanıcılara açılmayacaktır.
                     - Kullanıcı Formu'na girdiğiniz tüm bilgileri yalnızca siz görebilir ve bu bilgileri yalnızca siz değiştirebilirsiniz. Bir başka okurun ya da kişinin sizinle ilgili bilgileri görmesi ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Sadece site yöneticileri size ulaşmak adına bilgilerinize ulaşır veya talebiniz üzerine bilgilerinizde değişik yapar. Bizimle paylaştığınız bilgilerin korunması barkomatik.com ile paylaştığınız bilgileri koruma konusunda profesyonel bir bakış açısı getirilmiştir.
barkomatik.com , güvenli sunucular, firewallar (güvenlik yazılımları) ve mali bilgilerin şifrelenmesi dahil, bilgilerinizi korumak için çeşitli güvenlik önlemleri almıştır.
                    Yukarıdaki Gizlilik Politikası, barkomatik.com müşterisi olarak bireysellik haklarınızı koruma altına almaktadır.